Ayrıca soldan resimde Bruce Kennedy ve Bob Nicol de görülüyor.

Diğer tarafta duran, tüm zamanların en güçlü Amerikan takımlarından biri olduğunu biliyoruz. … Avrupalı ​​bir takım olarak yaptığımızı yapıyoruz ve sonra dışarı çıkıp onu golf sahasına götürüyoruz ve hepsi 12 Amerikalı. Tek bir kişi değil. “

Avrupa bunu yıllar içinde iyi yaptı.

Amerikalılar 1993’ten beri Ryder Kupası’nı evlerinden uzakta kazanamadılar, Furyk Ocak 2017’de kaptan olarak atandığından beri duyduğu bir kuraklık. Amerikalılar, iki yıl önce Hazeltine’de büyük kazanmanın verdiği güvene sahipler – Woods o hafta kaptan yardımcısıydı – ve dokuz büyük şampiyona sahip bir takımdan.

Bu onları kağıt üzerinde favori yapar. Ve yakın tarihin önerdiği gibi bu çok az şey ifade ediyor. İki yıl önceki mağlubiyete rağmen, Avrupa, The Belfry’deki 93 Amerikan zaferine uzanan son 11 yarışmanın sekizini hâlâ kazandı.

“Bir Ryder Kupasında gerçekten ekstra motivasyona ihtiyacınız olduğundan emin değilim,” dedi Furyk. “Açıkçası, bence onların tarafında bir diken var ve bu 1993’ten beri ve bu takımlardan bazılarında yabancı topraklarda hiç kazanmamış olan bazı deneyimli oyuncular var. Takım odası. Bunun farkındalar ve Avrupa’da kazanmanın ne kadar zor olduğunun da farkındalar. “

SYNDEY, N.S. – 41 yaşında, Northwest Territories’i atlayan Kerry Galusha, 2019 Scotties Turnuvası için hazırlanırken bir şeyi açıkça ortaya koyuyor – kariyerinde kaç tane kaldığından emin değil.

“Bu yıl daha fazla baskı hissediyorum. Daha gençleşmiyorum” dedi. “Eninde sonunda kıvrılmayı bırakmam gerekecek – belki önümüzdeki bir veya iki yıl içinde.”

Bu, Galusha’nın bayanlar ulusal şampiyonasında 14. kez atlayışı. Ancak 16 kişide bulundu – Kerry, takımlar için alternatif olduğu 1998 ve 2002 yıllarındaki ikisini saymıyor.

“Bunların dahil edilmesi gerektiğini düşünmüyorum,” diye güldü Galuşa. “Wikipedia’yı değiştirmek istiyorum.”

Birçok yönden, bu yanıt size Yellowknife atlama hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyler. O alçakgönüllü. Hiçbir şeyi çok ciddiye almıyor. Ve kıvrılmayı sever. Bu kadar basit.

Ama bu yıl Galuşa’nın gözünde farklı bir bakış var. 16 takımın Cumartesi öğleden sonra Sydney, N.S.’de tanıtıldığı açılış töreninin ardından Galusha buzdan indi, ekibiyle sohbet etti ve açılış maçından önce otele geri döndü.

Canlı Blog2019 Scotties Hearts TurnuvasıÖn izlemeJennifer Jones, rus chat rulet 18 Scotties Nova Scotia’da başlarken tarihi gözler önüne seriyor

Hazırlık ve detaylara gösterilen özen hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Galusha, ilk kez bir spor psikoloğuyla konuşuyor ve kariyerinin diğer zamanlarından daha fazla antrenman yapıyor.

Ekip ayrıca bu yılki Scotties’te onlara koçluk yapması için Ontario atlı John Epping’i geri getirdi.

“Hiç bu kadar çok çalışmadım,” diye itiraf etti Galusha. “Bu yıl farklı hissettiriyor. Ekibimiz bu sezon çok iyi iş çıkardı. Daha çok seyahat ettik. Daha fazla Dünya Curling Turu etkinliğine gittik.”

Kuzey gururu

Galusha, İskoçyalılara birçok kez seyahat etti ve orada olmaktan çok mutluydu – taraftarlar ve destekçiler, takımlarından hiçbir zaman gerçekten büyük beklentilere sahip olmadılar ve bunu biliyor.

Ayrıca, kuzeyden olmak her türlü zorluğu beraberinde getiriyor, diyor Galusha.

Galusha, “Pek çok insanın bana baktığını ve her zaman burada yapmanın çok daha kolay olduğunu söylediğini biliyorum çünkü kuzeydenim,” diyor Galusha.

Ancak bu yıl Galusha ait olduğunu ve ulusal şampiyonluk için yarışabileceğini kanıtlamak istiyor. Şampiyona turuna çıkabilecek bir takım oluşturduğuna inanıyor.

Galusha, “Genelde noktayı izleyen bir takım değiliz. Puanları izliyoruz. Bu konuyla ilgili 10. sıradayız ve bu Kuzeyden bir takım için gerçekten çok yüksek” dedi.

İZLE | Casey Scheidegger, Scotties Hearts Turnuvasına hak kazandı:

Casey Scheidegger, 2019 Scotties Tournament of Hearts’da joker kart oyunu kazandı

Spor Dalları

2 yıl önceVideo1: 14Scheidegger, 2019 Scotties Turnuvası Hearts ana çekilişinde 16. ve son sırayı almak için Kerri Einarson’ı 7-6 mağlup etti. 1:14

Ayrıca, Galusha’nın ekibine inanan Kanada’daki hayranlarından notlar alıyor.

“İnsanlar bize iyi şanslar mesajları gönderiyor ve bu yıl farklı hissediyorlar. Hepsi bu yılın senin yılın olduğunu söylüyor. Bu, normalde bunu anlamıyoruz. Normalde iyi şanslar alırız ve iyi oynarız. Bu farklıdır. . “

Scotties’deki en iyi rekoru iki yıl önce St. Catharines, Ont.’da Galusha’nın Kuzeybatı Bölgeleri takımı 5-6’lık bir rekorla bitirip playoff’ları kaçırdığında geldi. Son iki yılda format değişti ve Galuşa’nın takımını B Grubu’nda ön eleme turunda oynanacak yedi maç bıraktı.

İlk dört takım şampiyona turuna çıkar. “Kiminle oynadığımıza baktık ve şampiyonayı tura çıkarabileceğimizi biliyoruz” dedi.

Koe curling ailesi

Kerry, Kanadalı curlers Jamie ve Kevin Koe’nin kız kardeşi. O aslında Jamie’nin ikiz kardeşi.

Koes, ülke çapında çok iyi bilinen bir curling ailesidir. Kevin, Brier’ı üç kez kazandı, iki kez dünya şampiyonu oldu ve geçen yıl Kanada’yı Olimpiyatlarda temsil etme hakkını kazandı.

Jamie, önümüzdeki ay Kuzeybatı Bölgeleri için bir atlama olarak 13. Brier görünümünü yapacak. Kevin ayrıca Alberta’yı es geçerek orada olacak.

Kuzeyden gelen bu ailenin kıvrılma sırasında yaptıkları olağanüstüden başka bir şey değil.

Galusha, “Bir bütün olarak tüm ailemizle çok gurur duyuyorum. Kuzey gururu,” dedi. “Üçümüzün ulusal bir şampiyonada olması çok güzel. Geçmişte oldu ama bu yıl farklı görünüyor.”

Ama bunlardan önce Kerry’nin parlama zamanı ve anı yakalamaya hazır.

“Nereli olduğumuz veya kiminle oynadığımız önemli değil, bu hala bir curling oyunu ve sadece neyi kontrol edebileceğinizi kontrol edebilirsiniz” dedi. “Çok çalışıyorum. Hala herkes kadar çok çalışıyorum. Tembel değilim. İşe koyuyorum.”

SYDNEY, N.S. – Başından beri, Kuzey Ontario’nun kraliyet ailesi Lorraine ve Rick Lang için kayalar ve yüzükler her zaman olmuştur.

Yakında evlenecek çiftin birlikte buzda olduğu ve Winnipeg’deki Kanada karma şampiyonasını yakaladığı 1981’di. Neredeyse 40 yıl sonra, hala kıvrılma aşklarını ve birbirlerini paylaşıyorlar. 

Bu hafta burada, ikili bir ulusal şampiyonada tekrar bir araya geliyor ve bu sefer Kuzey Ontario’nun İskoçya’daki pistinde koçluk yapıyor. Rick koç. Lorraine takımın yedeği. İkisi birlikte çarşafın arkasına oturur, her atışta tartışırken kayanın her dönüşünü ve dönüşünü fark eder.

Lang, “Yıllar önce bu ekip ile koçluk işine ilk başladığımda, Lorraine takımdaydı ve bu gerçek bir meydan okumaydı. Genç kızlarla oynuyordu ve onlara rehberlik ediyordu ve ben de koçtum,” dedi. “Bazı durumlarımız oldu.”

Live Blog2019 Scotties Hearts Turnuvası Jill Officer için, bu yılki Scotties hem tanıdık hem de yabancı

Rick, Curling Canada ile yaptığı çalışmalardan dolayı yıllarca takımlardan uzaklaşmak zorunda kaldı. O zamandan beri o görevden ayrıldı ve bu yılın Scotties’inden önce McCarville pistine hemen katıldı.

Lorraine yıllardır bu ekibin bir parçası. Aslında, Lorraine, Olimpiyat denemelerini kazanmak için birkaç maça girdiklerinde, 2009’da McCarville’in sahasında oynuyordu. 

“Bana alışkınlar. Sanırım daha önce burada bulunmuş olmam onlar için büyük bir rahatlık,” Lorraine dedi. 

Curling çifti, yıllar boyunca birlikte sayısız oyun izledi ve bunu yaparken granit bilgilerini genişletme fırsatından zevk alıyorlar.

“Her zaman aynı fikirde değiliz ama sorun değil,” Lorraine dedi. “Oyunu seviyoruz. Ve oyunu izlemeyi de seviyoruz. Uzun süredir buralarda olsak da, oyunun bu kadar öğrencileriyiz. Bu yüzden bizim için ilginç kılıyor.”

Rick, 2009 Olimpiyat denemeleri sırasında, karısının ve ekibinin neyi atması gerektiğine dair net bir görüşle bir mola sırasında banktan ayrıldığı bir zamanı hatırlıyor – bu aceleyle değişti. 

Rick, “Takıma ne söyleyeceğime kesinlikle ikna olmuştum ve Lorraine dışında hepsi başını salladı.” Hayır, çizeceğiz. Ve vurmalıyız “dedim,” diye hatırlıyor Rick. “Ve çekilişi attılar ve her şey yolunda gitti.”

Kanadalı curling başarısı

İkili, onlarca yıldır kıvrımlı manzaranın demirbaşları. 

Rick, 11 Kanadalı erkek şampiyonasında kıvrıldı ve hepsini üç farklı durumda kazandı. Ayrıca Al Hackner ile iki dünya şampiyonluğu kazandı. 1981 karma unvanını 2006 Kanada Kıdemli unvanıyla birlikte ekleyin ve Rick üç farklı ulusal curling şampiyonası kazandı. 

Sağdan ikinci olan Rick Lang, 1982 Brier zaferini aşırı sağdaki Al Hackner ve Kuzey Ontario pisti ile kutluyor. Ayrıca soldan resimde Bruce Kennedy ve Bob Nicol de görülmektedir. (Bill Grimshaw / Kanada Basını)

Lorraine, 1988 ve 1989’da Heather Houston’ın takımlarında üçte iki kez bayanlar ulusal şampiyonluğunu kazanarak sekiz Scotties’de kıvrıldı. Ayrıca 1989’da bir dünya şampiyonluğu kazandı. 

İkili çok şey kazandı ve spor tutkusu kızları Sarah Potts’a yakalandı.

Potts, Krista McCarville’nin Kuzey Ontario takımının lideridir – Lang ailesinin dört üyesinden üçü, kadınlar ulusal şampiyonası sırasında sayısız saatlerce kıvrılarak birbirlerine taş atma içindeler.

Rick, “Sadece kızımızla bu fırsata sahibiz. Bu inanılmaz. Bu neredeyse kariyerimizin onunla birlikte olmasının bir uzantısı,” dedi.

Rick, yedek kulübesinde sinirlerini yönetebilse de, Lorraine ailesiyle birlikte baskı altında olmanın her zaman kolay olmadığını kabul ediyor.

“Stresli olmadığını söylemeyeceğim,” Lorraine dedi. “Bunun içine kalbini ve ruhunu koy.”

Kuzey Ontario gururu

Çok hızlı bir şekilde ortaya çıkan bir şey, Rick ve Lorraine’in bir ulusal şampiyonada Kuzey Ontario ile buzda yürüme fırsatını ne kadar takdir ettikleri. Maç öncesi, sırası ve sonrasında hepsi iş. 

“Uzun bir kazanan geçmişimiz var ve her ilde olduğu gibi başarılı olmuş ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar ve insanlar var.