Kickl, kazananların tutkulu sevincinden “sistemin iyi bilinen ataleti yakında gelişecek” dedi.

Kickl, kazananların tutkulu sevincinden, “sistemin iyi bilinen ataleti yakında gelişecek” dedi. Gelecekteki liberal başarının anahtarları “çalışma, gerçekçi, dürüstlük ve güvenilirlik” idi.

Öyleyse FPÖ, “dünün kazananları tarafından hızla terk edilenler” için güçlü olmak için Viyana’da “gücünü yeniden kazanacak”, diye açıkladı Kickl: “Misyonumuzu böyle görüyorum. Misyonumu böyle görüyorum. . “

FPÖ çiftçisi komitelerde tartışılacak

Udo Landbauer, parti komitelerinde Viyana seçimlerindeki liberal fiyaskoyu tartışmak istiyor. Aşağı Avusturya FPÖ başkanı Pazartesi günü medya aracılığıyla hiçbir şey yapmayacağını söyledi. Ancak, “bir bütün olarak, eskisi gibi devam etmenin mümkün olmayacağını” ima etti. “Bu işe yaramayacak.”

Landbauer dürüst bir analizden yana konuştu. Seçmen olmayan kamptaki 100.000 eski seçmeni “dramatik” olarak nitelendirdi, ancak bu vatandaşların en azından “kaybolmadığını” da ekledi. Şimdi görev, güveni yeniden kazanmak. Çünkü, Aşağı Avusturya eyalet başkanına göre: FPÖ’nin kapatılması gereken “esaslı bir açık değil, güven deliği” var.

Federal Parti Başkanlığı önümüzdeki hafta

FPÖ sadece önümüzdeki hafta yapılacak federal düzeydeki Viyana seçiminin analiziyle ilgilenecek. Önümüzdeki hafta başında bir federal parti başkanlığı planlanıyor. Partinin dediği gibi henüz kesin bir tarih belirlenmedi. Ayrıca, sadece geleneksel “mavi Pazartesi” denildi.

Kişisel sonuçlar şimdiye kadar hariç tutuldu. FPÖ patronu

Norbert Hofer

seçim gecesi buna gerek görmedi. Şimdi partinin bir arada kalması daha önemli. Ayrıca en iyi aday

Dominik Nepp

seçim akşamında istifa etmeyi düşünmedi, önce sonucu analiz etmek istedi.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Viyana seçim kampanyasında ÖVP ve FPÖ hayal kırıklığına uğramış insanlar için yarışıyor

Strache

-Seçmenler.

Çiçekler

entegrasyon ve göç konularında net bir şekilde gol atmak istiyor – ve FPÖ daha da sağa kayıyor.

Seçim kampanyasının başlangıcında konuşmasını açtı

Dominik Nepp

bir şakayla son zamanlarda çok şey yapıyor. “En büyük FPÖ hayranlarından birine sahibiz, orada olup olmadığını görmeliyim.” Seyirciye oynak bakış. “Hepinizin onu tanıdığını düşünüyorum, bu Gernot Blümel.” Kahkaha. “Geçenlerde FPÖ Viyana’nın her konuda haklı olduğunu söyledi.betboo reklam kızı Sadece hangi partide olduğunu biraz unuttuğunu düşünüyorum.”

Özenli şehir pusetleri de bu günlerde bu izlenimi edinebilir. “Dominik Nepp: Bizim daham / SPÖ, ÖVP, Yeşiller: Radikal İslam”, FPÖ posterini hazırlıyor. “Viyana için Entegrasyon”, ÖVP seçim posteri çağrısı yapıyor. Nepp ve ÖVP’nin baş adayı Gernot Blümel’in geçtiğimiz hafta seçim kampanyasının sıcak aşamasını başlattığı konuşmalar şüpheli bir şekilde benzer geldi.

Nepp, Viyana’nın 15. bölgesindeki Kardinal-Rauscher-Platz’da şaka yaparken Blümel, Lichtenfelsgasse kentindeki ÖVP parti merkezinin avlusunda duruyordu. ÖVP sempatizanlarının video görüşmesi ve Favoriten’in sorunlu semtinde kaydedilen bir konuşma yoluyla bağlanan Corona’daki seçim kampanyası: “Biliyorsunuz, artık burada kendimizi evimizde hissetmiyoruz. Bu cümleyi son haftalarda Viyana’da çeşitli Grätzeln’de çok sık duydum yoldaydı “diyor Blümel. Sağcı popülistlerin ABC’si şöyledir: yuva, paralel toplumlar, karşılama kültürü. Dalgalanmadan biraz daha zarif görünüyor. Bununla birlikte: Mevcut Viyana seçim kampanyası, çirkin türden bir siyasi rekabete dönüşüyor, sağ tarafta bir çekişme. Bunun kimi etkilemesi gerektiği açık: Anketlerde 11 Ekim’de Özgürlük Partisi’ne artık oy vermek istemediklerini söyleyen eski FPÖ seçmenlerinin yaklaşık yüzde 20’si.

Entegrasyon raporu

Eylül ayı başında yoğun seçim kampanyasının başında rahatlıkla yayınlanan entegrasyon raporu, ileriye doğru ilk adımı sağladı. Ve taraflar değişti. FPÖ adayı Dominik Nepp çalışanları bir yayında, yıkılan siyasi savaş söyleminde: “Viyana’yı savaşmadan Araplaştırma ve Afrikalılaşmaya terk etmeyeceğiz” dedi. Blümel, raporda “merkez sağ siyaseti nezaketle” – yani görünüşte ÖVP’nin siyasetini – sunmakla görevlendirildiğini kabul etti. Ancak siyaset bilimci Peter Filzmaier, “Bu seçim kampanyasında merkez sağ iddiası yok” diyor. “Kendinizi açıkça sağa konumlandırıyorsunuz ve burjuva, liberal seçmenleri Neos’a, Yeşillere ve belki de SPÖ’ye kaptırma riskini kabul ediyorsunuz, böylece tersine FPÖ seçmenlerini kazanıyorsunuz. Sonuçta, piyasada bulunan yüz binden fazla FPÖ oyu için savaşıyorsunuz. “

Yabancı seçim kampanyası

Anketler, Corona sorununun şu anda seçmenler arasında açık ara en ilginç olduğunu gösteriyor. Ancak sağcı ve sağcı Viyana muhalefet partileri için yapılacak pek bir şey yok: SP Belediye Başkanı Michael Ludwig, Pouvoir’de oturuyor, şnitzel kuponları veriyor ve ücretsiz aşıları duyuruyor. Bununla birlikte, küçük (veya daha büyük) bir yabancı karşıtı seçim kampanyası her zaman işe yarar. En azından amaç İbiza’nın zayıflamış FPÖ’sinin iflas malvarlığından kar elde etmekse. Turkuaz ÖVP şimdi, bir Erhard Busek’in veya bir zamanlar liberal şehir başkan yardımcısının diğer temsilcilerinin ensesinin arkasına tüyleri bırakacak tonlar saçıyor. Ama ilkelerin zamanı çoktan geride kaldı, şimdi ilke ile ilgili. Bu da şu anlama geliyor: (yasadışı) göçe ve yeterince entegre olmayan göçmenlere karşı tam bir zorluk.

Siyaset bilimci Kathrin Stainer-Hämmer bu stratejiyi eleştiriyor: “Birincisi, Gernot Blümel özlü sözlere dayanmıyor. İkincisi, böyle bir seçim kampanyasında en iyi performans gösterenlere ve aynı zamanda korkulu insanlara hitap etmek zor. Bu kampanya benim için kesin değil. Sebastian Kurz Büyükelçiliğin yanında kalmak genellikle başarılı olur. Blümel bu durumda bunu yapamaz. Aslında 1. bölgeye 10. bölgeden farklı afişler asması gerekir. “

Ayrıca, sağ kenar gittikçe sağa kayıyor ve her burjuva sempatizanının onaylamadığı bir tonaliteyi çağrıştırıyor. ÖVP’nin bugün talep ettiği şey – örneğin belediye daireleri için Almanca zorunlu – geçmişte sıkı FPÖ hattı olurdu. “FPÖ’nün yıllardır uyguladığı söylenebilecek şeylerin sınırlarında sürünen değişimi görebiliyorsunuz. Harekete geçmek için bir seçim kampanyasının doruğa ulaşması gerektiğini söylemeye gerek yok. Ama kışkırtmanın sınırına gitmenin bununla ilgisi var, Stainer-Hämmerle, sağ kanat yelpazesindeki mücadelenin daha da güçlendiğini söylüyor. Yunan afet kampı Moria’dan mültecilerin kabulüne ilişkin güncel tartışmalar, ÖVP’nin yabancılar için radikal kursunun bazen yetkililer için bile çok ileri gittiğini gösteriyor. Kurz’un sert çizgisi alışılmadık derecede eleştirel tepkilere neden oldu: vicdanlı parti üyelerinden ve gazete bulvarından. “Hükümet daha fazla duygu göstermeli” manşetini “Kronen Zeitung” yazdı. Ve Alman “Bild” gazetesi onu şöyle çağırdı: “Kalpsiz bir şansölye olmayın.” Peki, 2015 Viyana seçimlerinin yıkıcı sonuçlarını iyileştirme seçeneğine karşı Hıristiyan sosyal kampında bastırılmış birkaç gözyaşı nedir? Filzmaier, “Bu tamamen stratejik bir hesaplama örneğidir” diyor. “Kilit soru şu: Parti içi çatışmalarda FPÖ’nin kazanmasını umduğumdan daha fazlasını kaybedebilir miyim? Ve cevap genel olarak: Kazanılacak daha çok şey var.” Postscript: “Maliye bakanı ve Federal Şansölyenin ilk destekçisi olan üst düzey bir aday artık bu kutudan çıkamaz. Viyana’da bunun tersini propaganda edemez. Bu açık medya sahnesinde olur: Ben kendime karşıyım.”

Kathrin Stainer-Hämmerle, Kurz’un bile yardım edemediğini ancak sürekli olarak sert kalacağını söylüyor. “Şimdi ilkelerine ne kadar sadık kalacağına ve bunun Avrupa’da sosyal soğukluğa ve yanlısı olmayan davranışa ne zaman yöneleceğine karar vermesi gerekiyor. Angela Merkel’in eleştirisiyle devlet adamlığını kaybediyor. Bu devrilme noktasını bulmak zor. Ama içinde Artık gerçekle anlaşamıyor, liderlik göstermeli ve yoluna sadık kalmalıdır. “

son Durak

Maç ÖVP vs. Nihayetinde FPÖ, potansiyel seçmen olmayanları harekete geçirdiği için her iki taraf için de faydalı olabilir. Ve Heinz-Christian Strache? Sadece kendisine sadık olmaya karar veren seçmenleri hizada tutmaya çalışabilir. Filzmaier, FPÖ’den Strache ekibine seçmen akışı geçen yıl çoktan gerçekleşmişti, çünkü onun için daha fazlasını kazanamayacağını söylüyor. Eski Cumhuriyet Şansölye Yardımcısı, bu seçim kampanyasında diğer partileri, düşünceli bir aracı ya da en azından Strache’nin muhteşem siyasi yaşamındaki son durağı ihmal ederek marjinal bir figüre indirgenmiştir. Stainer-Hämmerle, “Strache sempatizanlarının kendilerinin henüz kime oy verdiklerini ve oy verdiklerini bilmediklerini düşünüyorum” diyor. Ya da başka bir deyişle: Strache’nin yükselişine borçlu olduğu siyasetle ilgili hayal kırıklığı, nihai düşüşü anlamına da gelebilir.

Bu makale ilk olarak 38/20 Sayılı News Issue’da yayınlandı.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

steff39 Sal, 29 Eyl 2020 12:11

Bildiri

cevap

Bir ÖVP sloganı: “Olduğu gibi kalmasını ister misiniz?” EVET, EVET ve yine EVET! Yeşil? Elbette, çevrenin korunması / onarılması gerekiyor. Ancak YEŞİLLER Kickl’in atlarını da kabul etmeliydi!

Testor Pzt., 28 Eyl 2020 14:41

Bildiri

cevap

Viyanalıların aralarından seçim yapabilecekleri birkaç seçeneği vardır: Sağdaki uçurumdaki sempatik olmayan Nepp; daha da sempatik olmayan, kibirli, sağcı Blümel; Tamamen sağ bataklığa düşen aşırı derecede sempatik HC. Bu korkunç üçlünün dışında kimler kaldı? Sempatik olmayan Dr. Eski Viyana partisinden Ludwig. Başkası var mı? İyi yeşil ve iyi neo?

Sayfa 1/1 ”

SPÖ’nün hükümet çalışması, kendi seçmenlerinin neredeyse yarısının partiye oy vermesinin ana nedeniydi. Bu, anketör Peter Hajek tarafından yapılan bir araştırmanın sonucudur. ÖVP, Yeşiller ve NEOS’ta entegrasyon, çevre ve eğitim gibi temel konular seçim için belirleyici oldu. HC Takımı – ve şaşırtıcı bir şekilde FPÖ – büyük ölçüde en iyi adayları nedeniyle seçildi.

SPÖ seçmenleri arasında en iyi aday ve belediye başkanı Michael Ludwig, “iyi iş çıkardığı” (yüzde 46), “normal seçmenler” (yüzde 21), “sosyal politika” (yüzde 15) ve “seçim programı” ndan sonra yüzde 9 ile en güçlü beşinci güdü oldu. (yüzde 10).

Ayrıca ilginç:

Canlı blogda Viyana seçimi için tüm bilgiler ve tahminler

Önde işçi ve çıraklarla SPÖ

Viyana SPÖ, işçiler arasında yine en güçlü parti haline geldi. SORA ORF Enstitüsü’nün seçim günü anketine göre, yüzde 37 belediye başkanının partisine oy verdi. FPÖ sadece yüzde 26’ya ulaştı (2015 53 idi). Ve Strache ekibi işçiler arasında yüzde 19 ile en iyi sonuca ulaştı.

SPÖ ayrıca Pazar günü beyaz yakalı çalışanlar (yüzde 37) ile kamu çalışanları ve emekliler (her biri yüzde 53) arasında en güçlü parti oldu. Sosyal Demokratlar, sadece serbest meslek sahipleri ile ÖVP’nin yüzde 26-30’uyla yenilgiyi kabul etmek zorunda kaldı. NEOS buraya yüzde 13 geldi. Yeşiller, maaşlı ve serbest meslek sahiplerinin yüzde 18’ine, emeklilerin ise sadece yüzde beşine ulaştı.

Ayrıca SPÖ, Pazar günü tüm eğitim gruplarının en güçlü partisiydi. Çıraklar – 2015’te yüzde 44 mavi – bu kez yüzde 49 kırmızıya oy verdi. SPÖ de 33 ile akademisyenlerin önüne geçerken, onu yüzde 25 ile Yeşiller izledi. Lise mezunları arasında ÖVP (yüzde 24) SPÖ’den (yüzde 37) sonra ikinci sırada yer aldı.

FPÖ seçmenleri için Nepp ve “en az kötü” sebep

FPÖ, en iyi adayları Dominik Nepp nedeniyle beşte birden fazlasını (yüzde 22) seçti. Özgürlük seçmenlerinin yüzde 19’u için bu “en az kötü” bir seçimdi. Ancak o zaman “göçmenlik politikası” nın özgür temel sorunu bunu takip ediyor (yüzde 17).

© APA

Yeşiller “çevre politikası” nedeniyle taşındı

Yeşil “çevre politikası” nın ana teması, seçmenlerinin yüzde 44’ünün belirleyici nedeniydi. Bunu nedenler “seçim programı” (yüzde 20) ve ulaştırma politikası (yüzde 13) izliyor.

ÖVP ve NEOS seçim programlarıyla ikna oldu

ÖVP seçmenlerinin yüzde 29’u ve NEOS seçmenlerinin yüzde 43’ü için ilgili seçim programı ana sebepti. HC Strache ekibi, aynı isimdeki en iyi adayları nedeniyle yüzde 59 oy kullandı.

Neden seçilmediniz? SPÖ, Rendi-Wagner yüzünden

Temsili çalışma için 2.000 kişiyle telefonla veya çevrimiçi olarak görüşüldü. Anketörler sadece oy verme nedenlerini değil, oy kullanmama nedenlerini de sordular. 2020 Viyana belediye meclisi seçiminde Viyana’daki 2019 Ulusal Konsey seçiminden farklı bir partiye oy veren seçmenler ankete katıldı. Bu nedenle SPÖ, federal parti lideri Pamela Rendi-Wagner nedeniyle NR seçmenlerinin yüzde 7’si tarafından seçilmedi. Yeşilleri güçlendirmek için SPÖ’ye yüzde 12 oy vermedi.

FPÖ skandallarda seçmen kaybetti, Grün ise Hebein yüzünden

Eski seçmenleri “FPÖ skandalları” (yüzde 19) veya Heinz-Christian Strache (yüzde 17) nedeniyle FPÖ aleyhine karar verdiler. Ne de olsa Ulusal Konsey seçiminde Yeşil seçmenlerin yüzde 12’si bu sefer en iyi aday Birgit Hebein yüzünden Yeşillere oy vermedi. Eski ÖVP ve NEOS seçmenleriyle bile, en iyi adaylar Gernot Blümel (yüzde 21) ve Christoph Wiederkehr (yüzde 17) bu yıl partiye oy vermeme konusunda kararlıydı. Seçmen olmayanlar, esas olarak siyasete karşı duyarsızlık (yüzde 38) ve “sağlık nedenleriyle” (yüzde 24) evde kaldı.