Yeni kapağın önümüzdeki 15 Eylül’de bitmesi gereken bir tarih vardı.

Afrikalı oyuncu, geçen yaz Nantes’e kiralık olarak ayrıldı ve Fransa’da yarışma durdurulana kadar dokuz gol attığı 29 resmi maç oynadı.

Valensiya kulübünün 2018’de Belçikalı Ghent’e 3,5 milyon euro ödediği 24 yaşındaki Simon, Levante ile LaLiga’da 19 maça katılarak 2018-19 sezonunda Paco’nun emriyle gol attı. 

Levante UD’nin başka bir sorunu var. Koronavirüs ve LaLiga’nın durdurulması, ekonomik olarak gerektirdikleriyle yeterli değilmiş gibi, şimdi Ciutat de València’nın reformlarıyla ne yapacağını düşünmesi gerekiyor. Bu 1 Nisan’da, Hükümet İspanya’daki tüm çalışmaları, en azından 10’una kadar felç etti.

02 Nisan 2020, 7:54 pm CEST

Kulübün liderliği tüm olası senaryolar üzerinde çalışmaya başladı. Asıl endişe, LaLiga’nın gelecek sezon için televizyon yayın ve aydınlatma yönetmeliklerine uymak, ki bu da çıkış tarihi olmayan bir şampiyona. 

25 Mayıs’ta, stadyum çatısındaki değişiklikleri uygulamak için oyun alanını işgal etmesi planlandı, ancak futbolun o sırada Ciutat’a dönmesi mümkün olmayacak. Bu nedenle, Orriols’da halihazırda düşünülen alternatiflerden biri, kendi sahasındaki maçlarını Mestalla veya La Cerámica’da oynamaktır. Diğeri, daha aşırı, kalan tüm oyunları ziyaretçi olarak oynayın: Sevilla, Atlético, Betis, Real Sociedad, Athletic ve Getafe.

Yeni kapak önümüzdeki 15 Eylül’de tamamlanacaktı. Levante’nin amacı, son yıllarda birçok takımın yaptığı gibi, ilk LaLiga günlerini ziyaretçi olarak oynamayı istemekti. Ama eğer öyleyse, şimdi gecikme haftalar yerine aylar olabilir. LaLiga, granotaların aydınlatma ve yayıncılık yönetmeliklerine uyması için bir yıllık bir moratoryum verdi. 

Levante’nin salgına karşı para toplama girişimi

Levante’nin kadrosu ve koçluk personeli koronavirüs testi negatif

COVID-19, stadyumunda ne zaman normal bir şekilde oynayacağını bilemeyen Levante’yi endişelendiriyor. Pandemi olmadan ilk fikir, milli takım molasında eski örtüyü kaldırmaktı. Ancak, durma toplam oldu ve alarm durumu yeni terimler hakkında düşünmeye izin vermiyor. 

Levante teknik direktörü Paco López, RCDE Stadyumu’nda Espanyol’a karşı galibiyetten sonra (1-3) Granota takımının okşadığını açıkladı. "kalıcılık, ama almalısın" ve bir kez kurtuluşun mühürlendiğini söyledi "takım hırslı olacak".

17:50 tarihinde 06/20/2020 CEST

Konular

Levante transferleri

Teknik direktör, Mavi Beyazlılar’a karşı kazandığı galibiyetten sonra takımı için övgüler aldı. "Futbolcuların bu sahada oynama hırsı ve kişiliğine bırakıldım. Zorlukların üstesinden geldik ve bu, hapishanede yaptığımız işin ödülüdür."düşündü.

Öte yandan koç, toplantı sırasında yapılan değişiklikleri takdir etti: "Sıcaktan ve oyunun gidişatından dolayı değişiklikler esas olacaktı ve bu sefer daha çok. Tüm futbolcuların yedek kulübesinden ayrıldıklarında bağlılıkları esastır. Önceki oyunlarda yaptığımız şeyi tekrarlıyor".

Espanyol’un Levante’ye karşı 1×1’i

David López: "Sadece kalkıp devam etmek için kalır"

Levante’nin karakterinin olup olmadığı sorulduğunda Paco López, takımın topla olan yeteneğini gösterdi. "Topla bloktan daha fazla çaba isteyemezsiniz ve bu da karakterdir. Elbette, cesur olan ve daha fazla yüzleşme arayanlar gibi bir ekip değiliz.", iddia etti.

Levante teknik direktörü Paco López, Sevilla’ya karşı oynadığı maçtan sonra (1-1) tatsız kaldığını söyledi. "yarı acı" çünkü takımının maçın son ayağında sahip olduğu iki veya üç açık şansla galibiyeti hak ettiğine inandığını ancak daha güçlü çıktığını belirtti.

15 Haz 2020, 10:55 pm CEST

EFE

"Biraz acı bir zevkle kaldık çünkü takımın bu fırsatlarla kazanmayı hak ettiğini düşünüyorum, ancak rakibimiz için önümüzde olan noktadan memnunum."dedi Levante antrenörü maçtan sonra.

"Bence ikinci golü atmış olmamız adil olurdu çünkü bazı durumlarda bunu hak etmiştik superbetin giriş 770. Partimiz çok değerlidir"ısrar etti.

Paco López, ikinci yarı başlar başlamaz Sevilla’nın golünün ardından, "yarım sersemlemiş" on dakika için, ancak daha sonra ekledi "ekip yeniden inşa etti ve yeniden inandı ve inandı".

Valensiya koçu, oyuncularından çok memnun olduğunu söyledi. "Sadece birkaç puan daha eklemeyi isteyebiliriz, ancak takımın iki Şampiyonlar Ligi rakibine karşı ürettiği şeyler açısından çok memnun olabiliriz", stres oldu.

Ayrıca Paco López, Coke Andújar’ın değişikliğinin hem Sevilla’daki hatasından kaynaklanmadığını hem de Hernani Santos’un ikinci yarıya girmesinin onlara aradıkları şeyi verdiğini belirtti.

"Beş değişiklikle yedek kulübesinden çıkanlar önemli. Yüksek sıcaklıklarla oynuyoruz ve son dakikalar belirleyici. Hernani bize topla ve topsuz yardım edecekti. Dışarıda taşıyor ve Sevilla’nın iyi olduğu yerde tazelik istedik", sonuçlandı

Kulübün kaynaklarına göre, Levante ve Fundación del Levante ‘Cent Anys’ bu Perşembe günü Valensiya Halk Sağlığı için sıhhi malzeme satın almak için fon toplamak ve Valensiya yaşlı merkezlerine yardım etmek için bir dayanışma girişimi başlattı.

26.03.2020 20:39 CET

Konular

Koronavirüs

Bu öğleden sonra 19: 09’da başlatılan ve yirmi dört saat sürecek dayanışma kampanyası, COVID-19 ile savaşmak için tıbbi malzeme satın almak için mümkün olduğunca çok para toplamayı hedefliyor ve malzeme Generalitat ile koordineli bir şekilde teslim edilecek. Valenciana, aynı kaynakların belirttiği gibi.

Koronavirüsün spordaki etkisini canlı takip edin

Koronavirüsün son saatini canlı takip edin

Bu kampanyaya ilk katılanlar, ilk takım oyuncuları, ilk takım koçu Paco López, kulübün Gaziler Derneği, Peñas Delegasyonu, Vakıf ve kulübün kendisiydi.

Levante orta saha oyuncusu ve eski FC Barcelona gençlik takımı Rubén Rochina, oynanacak maçları kurtarmak için her 48 saatte bir oynama seçeneği hakkında fikir verdi. Valensiya, futbolcular için oldukça karmaşık ve zorlu olacağına inanıyor.

04/09/2020 15:01 CEST

Konular

Koronavirüs

"Sezona devam edilirse ve maçları kurtarırsak bunun maçlar arasındaki süreleri kısaltarak yapılması gerektiğini biliyoruz. Sanırım 48 saatte bir oldukça karmaşık çünkü bir toplantının gerektirdiği fiziksel çaba, iyileşme süresine ihtiyaç duyuyor, ancak 72 saat bana daha makul ve tutarlı bir şey gibi geliyor. Bu fazladan dinlenme günü, vücut bunu takdir ediyor"sanal bir basın toplantısı sırasında yorum yaptı.

Bu sezonun bitip bitmeyeceğini veya yarışmanın ne zaman devam edeceğini bilmemelerine rağmen, Bayern Münih o sırada ilerlediğinden, diğer ülkelerde halihazırda belirli önlemlerle antrenmana başladılar.

"Bizi gelecek için iyimser yapıyor, ancak ilk şeyin herkesin sağlığı olduğu ve eğitime geri dönme kararı alınması durumunda, işin denetlenmesi ve sakin olmamızı garanti eden bir protokol altında yapılması gerektiği açık."Rochina işaret etti.

Bugünlerde her futbolcu gibi, ‘granota’ oyuncusu da antrenmanı ve takım arkadaşlarıyla eğlenmeyi özlüyor. Geri dönme arzusu muazzam olsa da, rekabete geri dönüşün performanslarını etkileyeceğini kabul ediyor. "Durak fark edilecek. Beklenmeyen sonuçlar olacak ve maçların nasıl tekrarlanacağını bilmek tahmin edilemez."ilan etti.

Rochina, Levante’de futbol kariyerinin en iyi aşamalarından birini yaşadığını da itiraf etti. Granada’da geçirdiği yılları sevgiyle hatırlıyor ve şimdi Valensiya’daki fırsatından yararlanıyor.

LaLiga’nın yeniden başlamasıyla Cadena SER’de tartışma

LaLiga’sız bir ay

"Evdeyim ve çok rahatım ve oyunumda olgunluğa ulaşıyorum. Sezon henüz bitmemiş olmasına rağmen kariyerimin en iyi yıllarından biri", iddia etti. Kontratına sadece bir yıl kalmasına rağmen, orta saha oyuncusu geleceği hakkında ıslanmak istemedi.

Levante’nin kaptanı José Luis Morales, bu Çarşamba günü LaLiga’nın sona ermesi gerektiğine inandığına dair güvence verdi, ancak “herhangi bir kişinin sağlığını riske atan” hiçbir durumun zorlanmaması gerektiğini vurguladı ve açık kapılar ardında oynamayı seçti çünkü futbol “Taraftar olmadan futbol olmaz”.

25 Mar 2020, 2:28 pm CET

EFE

“LaLiga oynanmalıdır. Herkes için yeni bir durumdayız ama bence bitmeli. LaLiga’nın, ister kapalı ister açık kapılar ardında oynansın, herhangi bir kişinin sağlığını riske atan herhangi bir durumu zorlamasını gerekli görmüyorum, “dedi Levante’nin ‘çevrimiçi’ sunduğu bir basın toplantısında.

HEALTH HEALTH HEALTH

Madridli futbolcu, “en önemli şeyin herkesin sağlığı olduğunu” ve “karar vermesi gereken kurumların olduğunu” ve yarışmanın geri dönmesi durumunda taraftarlarla oynamanın lehine yorum yaptı.

“Taraftar olmadan futbolun futbol olmadığını düşünenlerdenim, onlar bu gösterinin bir parçası ve LaLiga her şey geliştikçe ve Federasyon sezonun nasıl biteceğini görmek için kararlar verecek. Alınan tüm tedbirler herkesin iyiliği içindir ”dedi.

Morales, evinde sakin olduğunu söyledi. “Aldığım en kötü şey” Madrid’de yaşayan ebeveynlerinden ve kardeşlerinden uzakta olması. Ayrıca oyuncu özlediğini itiraf etti "Topu özlüyorum ”çünkü evde topsuz kalması onu şaşırttı ve” onu okşayamıyor bile “.

EKONOMİK SÖZLEŞME

Levante’nin kaptanı, takım arkadaşlarının geri kalanıyla cep telefonu üzerinden iletişim kurduğunu ve kendi ekonomik geleceği ve tüm kulübün ekonomik geleceği konusunda sakin olduğunu söyledi.