Z namiętnej radości zwycięzców „wkrótce rozwinie się znana inercja systemu”, przepowiedział Kickl.

Z namiętnej radości zwycięzców „wkrótce rozwinie się znana inercja systemu”, przepowiedział Kickl. Kluczem do przyszłego liberalnego sukcesu była „praca, twardość na ziemi, uczciwość i wiarygodność”.

Tak więc FPÖ „odzyska siły” w Wiedniu, aby być silnym dla tych, „którzy zostali szybko porzuceni przez wczorajszych zwycięzców”, wyjaśnił Kickl: „Tak widzę naszą misję. ”.

Rolnik FPÖ do dyskusji w komisjach

Udo Landbauer chce dyskutować o liberalnej klęsce w wyborach w Wiedniu w komitetach partyjnych. Nie zrobi nic za pośrednictwem mediów – powiedział w poniedziałek przewodniczący FPÖ Dolnej Austrii. Jednak zasugerował, że „jako całość nie da się kontynuować tak, jak dotychczas”. „To nie zadziała”.

Landbauer opowiedział się za uczciwą analizą. Opisał 100 000 byłych wyborców w obozie dla niewybierających jako „dramatycznych”, ale dodał, że ci obywatele przynajmniej „nie zginęli”. Teraz zadaniem jest odzyskanie zaufania. Ponieważ, według przewodniczącego prowincji Dolnej Austrii: FPÖ nie ma „merytorycznej dziury, ale dziurę zaufania”, którą należy zatykać.

Siedziba federalnej partii w przyszłym tygodniu

FPÖ zajmie się analizą wyborów w Wiedniu na szczeblu federalnym dopiero w przyszłym tygodniu. Prezydium partii federalnej planowane jest na początek przyszłego tygodnia. Jak podała partia, dokładna data nie została jeszcze ustalona. Ponadto odniesiono się tylko do tradycyjnego „niebieskiego poniedziałku”.

Jak dotąd wykluczono konsekwencje osobiste. Szef FPÖ

Norbert Hofer

nie widziałem takiej potrzeby w noc wyborczą. Teraz ważniejsze jest, aby partia trzymała się razem. Również czołowy kandydat

Dominik Nepp

nie myślał o rezygnacji w wieczór wyborczy, chciał najpierw przeanalizować wynik.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

W kampanii wyborczej w Wiedniu ÖVP i FPÖ walczą o rozczarowanych ludzi

Strache

-Wyborcy.

Kwiaty

chce strzelić ostro w sprawach integracji i imigracji – a FPÖ dryfuje jeszcze bardziej w prawo.

Otworzył swoje przemówienie na początku kampanii wyborczej

Dominik Nepp

żartował, że ostatnio dużo robi. „Mamy jednego z największych fanów FPÖ, muszę sprawdzić, czy tam jest”. Figlarne spojrzenie na publiczność. – Myślę, że wszyscy go znacie, to Gernot Blümel.triapidix300 steryd Śmiech. „Niedawno powiedział, że FPÖ Vienna ma rację we wszystkich sprawach. Myślę tylko, że trochę zapomniał, z której partii jest”.

Uważne miejskie spacery również mogą odnieść takie wrażenie w dzisiejszych czasach. „Dominik Nepp: Our daham / SPÖ, ÖVP, Greens: Radical Islam”, plakaty FPÖ. „Integracja dla Wiednia” wzywa do plakatu wyborczego ÖVP. Przemówienia, którymi czołowy kandydat Nepp i ÖVP Gernot Blümel otworzyli gorącą fazę kampanii wyborczej w zeszłym tygodniu, brzmiały podejrzanie podobnie.

Podczas gdy Nepp żartował na Kardinal-Rauscher-Platz w 15. dzielnicy Wiednia, Blümel stał na dziedzińcu siedziby partii ÖVP w śródmieściu Lichtenfelsgasse. Kampania wyborcza à la Corona z sympatykami ÖVP połączonymi za pośrednictwem rozmowy wideo i przemówienia nagranego w problematycznej dzielnicy Favoriten: „Wiesz, nie czujemy się tu już jak w domu. Słyszałem to zdanie bardzo często w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy jestem w różnych Grätzeln w Wiedniu był w drodze ”- mówi Blümel. Następuje ABC prawicowych populistów: dom, społeczeństwa równoległe, kultura przyjazna. Brzmi trochę bardziej elegancko niż ripple. Niemniej jednak: obecna kampania wyborcza w Wiedniu przeradza się w polityczną rywalizację o brzydkim charakterze, awanturę na prawej krawędzi. Kto to ma zaimponować, jest jasne: około 20 procent byłych wyborców FPÖ, którzy w sondażach mówią, że nie chcą już głosować na Partię Wolności 11 października.

Raport integracji

Raport integracyjny, wygodnie opublikowany na początku intensywnej kampanii wyborczej na początku września, był pierwszym krokiem naprzód. I strony się zmieniły. W politycznej retoryce bojowej, która się wypaliła: „Nie wyjeżdżamy bez walki z Wiednia na arabizację i afrykanizację” – powiedział w audycji pracownicy kandydata FPÖ Dominik Nepp. Blümel przyznał w raporcie, że został upoważniony do prowadzenia „centroprawicowej polityki z przyzwoitością” – a więc rzekomo polityki ÖVP. Jednak: „Roszczenie centroprawicowe nie istnieje w tej kampanii wyborczej” – mówi politolog Peter Filzmaier. „Stawiasz się wyraźnie po prawej stronie i akceptujesz ryzyko utraty burżuazyjnych, liberalnych wyborców na rzecz Neos, Zielonych, a może także SPÖ, tak że na odwrót wygrywasz wyborców FPÖ. Ponieważ wiesz, że wynik finansowy jest najprawdopodobniej W końcu walczysz o ponad sto tysięcy głosów na FPÖ, które są na rynku ”.

Zagraniczna kampania wyborcza

Z badań wynika, że ​​kwestia Corona jest obecnie zdecydowanie najbardziej interesująca wśród wyborców. Niewiele jest jednak do zrobienia dla prawicowych i prawicowych wiedeńskich partii opozycyjnych: burmistrz SP Michael Ludwig siedzi na Pouvoir, rozdając bony sznycla i zapowiadając bezpłatne szczepienia. Jednak mała (lub większa) kampania wyborcza przeciwko obcokrajowcom zawsze się sprawdza. Przynajmniej jeśli celem jest osiągnięcie zysku z masy upadłości osłabionej Ibizy FPÖ. Turkusowy ÖVP ma teraz żywe, plujące tony, które unosiłyby włosy na karku Erharda Buska lub innych przedstawicieli niegdyś liberalnego wiceprezesa miasta. Ale czas zasad już dawno minął, teraz chodzi o zasady. A to oznacza: pełne trudności z (nielegalną) migracją i niedostatecznie zintegrowanymi imigrantami.

Politolog Kathrin Stainer-Hämmer krytycznie odnosi się do tej strategii: „Po pierwsze, Gernot Blümel nie jest zwolennikiem zwięzłych powiedzonek. Po drugie, w takiej kampanii wyborczej trudno jest zwracać się do najlepszych i jednocześnie przerażających ludzi. Ta kampania nie jest dla mnie rozstrzygająca zwykle udaje się przebywać w ambasadzie. Blümel nie może tego zrobić w tej sytuacji. Właściwie powinien rozwieszać inne plakaty w 1. dzielnicy niż w 10. ”.

W dodatku prawa krawędź przesuwa się coraz dalej w prawo i przywołuje tonację, której nie pochwala każdy burżuazyjny sympatyk. To, czego ÖVP domaga się dzisiaj – na przykład niemiecki obowiązkowy dla mieszkań komunalnych – byłoby w przeszłości wąską linią FPÖ. „Widać pełzającą zmianę granic tego, co można powiedzieć, co FPÖ praktykuje od lat. Jest rzeczą oczywistą, że kampania wyborcza musi dojść do szczytu, aby się zmobilizować. Ale to, że idzie się do granic podżegania, ma coś wspólnego, że walka na prawicy zaostrzyła się ”, mówi Stainer-Hämmerle. Bieżące dyskusje na temat przyjmowania uchodźców z greckiego obozu katastrofy Moria pokazują, że radykalny kurs ÖVP dla cudzoziemców czasami idzie za daleko, nawet dla urzędników. Twarda linia Kurza sprowokowała niezwykle krytyczne reakcje: zarówno skrupulatnych członków partii, jak i na bulwarze gazet. „Rząd musi okazywać więcej emocji”, zatytułował „Kronen Zeitung”. A niemiecka gazeta „Bild” nalegała na niego: „Nie zostań kanclerzem bez serca”. Ale co to za kilka stłumionych łez w chrześcijańskim obozie społecznym przeciwko możliwości poprawienia niszczycielskiego wyniku wyborów w Wiedniu w 2015 roku? „To przykład obliczeń czysto strategicznych” – mówi Filzmaier. „Kluczowe pytanie brzmi: czy mogę stracić więcej na wewnętrznych konfliktach partyjnych, niż mam nadzieję, że zyska FPÖ? Odpowiedź jest ogólna: można wygrać więcej”. Postscriptum: „Najwyższy kandydat, który jest ministrem finansów i pierwszym zwolennikiem kanclerza federalnego, nie może już wyjść z tej skrzynki. Nie może propagować w Wiedniu czegoś przeciwnego. To byłoby na otwartej scenie medialnej: ja przeciwko sobie”.

Nawet Kurz, mówi Kathrin Stainer-Hämmerle, nie może pomóc, ale konsekwentnie pozostaje twardy. „Teraz musi zdecydować, jak dalece może pozostać wierny swoim zasadom i kiedy zmienią się one w kierunku społecznego chłodu i niestabilnego zachowania w Europie. Po krytyce Angeli Merkel straci mężów stanu. Znalezienie tego punktu zwrotnego jest trudne. Ale w Nie może dłużej żyć z prawdą, musi wykazać się przywództwem i trzymać się swojego kursu ”.

ostateczny cel

Mecz ÖVP vs. Ostatecznie FPÖ mogłaby być użyteczna dla obu partii, ponieważ mobilizuje potencjalnych niegłosujących. A Heinz-Christian Strache? Może tylko starać się trzymać wyborców, którzy zdecydowali się być wobec niego lojalni. Ponieważ nie można było dla niego zdobyć więcej, mówi Filzmaier, strumień wyborców z FPÖ do drużyny Strache odbył się już w zeszłym roku. Były wicekanclerz republiki zostaje zdegradowany do marginalnej postaci w tej kampanii wyborczej, zaniedbując inne partie, kontemplacyjny postój lub przynajmniej ostatni przystanek w spektakularnym politycznym życiu Strache. „Myślę, że sami sympatycy Strache nie wiedzą jeszcze, czy i na kogo będą głosować” – mówi Stainer-Hämmerle. Albo inaczej: rozczarowanie polityką, któremu Strache zawdzięcza swój początek, może również oznaczać jego ostateczny upadek.

Ten artykuł ukazał się pierwotnie w wydaniu wiadomości nr 38/20

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

steff39 wt., 29 września 2020 12:11

Raport

Odpowiadać

Slogan ÖVP: „Czy chcesz, aby pozostał taki, jaki jest?” TAK, TAK i jeszcze raz TAK! Zielony? Jasne, środowisko wymaga ochrony / naprawy. Ale ZIELENI też powinni byli zgodzić się na konie Kickla!

Testor pon., 28 września 2020 14:41

Raport

Odpowiadać

Wiedeńczycy mają do wyboru kilka opcji: Niesympatyczny na prawej otchłani Nepp; jeszcze bardziej niesympatyczny, arogancki prawicowy Blümel; wyjątkowo niesympatyczny HC, który wpadł całkowicie na właściwe bagno. Kto pozostaje poza tym przerażającym trio? Niezbyt niesympatyczny Dr. Ludwig ze starej partii wiedeńskiej. Ktoś jeszcze? Dobry zielony i dobry neos?

Strona 1 z 1 ”

Praca rządowa SPÖ była głównym motywem głosowania na partię dla prawie połowy jej wyborców. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez ankietera Petera Hajeka. W ÖVP, Greens i NEOS kluczowe dla wyborów były kluczowe tematy integracji, środowiska i edukacji. Drużyna HC – i, co zaskakujące, także FPÖ – została wybrana w dużej mierze ze względu na swoich najlepszych kandydatów.

Wśród wyborców SPÖ czołowy kandydat i burmistrz Michael Ludwig był dopiero piątym najsilniejszym motywem z 9 procentami po „dobrej pracy” (46 procent), „zwykłych wyborcach” (21 procent), „polityce społecznej” (15 procent) i „programie wyborczym”. (10 procent).

Ciekawe:

Wszystkie informacje i prognozy dotyczące wyborów w Wiedniu na blogu na żywo

SPÖ z pracownikami i praktykantami z przodu

Wiedeńska SPÖ ponownie stała się najsilniejszą partią wśród robotników. 37 proc. Zagłosowało na partię burmistrza, jak wynika z sondażu przeprowadzonego w dniu wyborów przez SORA Institute for ORF. FPÖ wyniósł tylko 26 procent (2015 było to 53). A zespół Strache osiągnął najlepszy wynik wśród pracowników – 19 procent.

SPÖ była również najsilniejszą partią w niedzielę wśród pracowników (37 proc.), A także urzędników i emerytów (po 53 proc.). Tylko w przypadku samozatrudnionych socjaldemokraci musieli przyznać się do porażki z 26 do 30 procentami ÖVP. NEOS osiągnął tutaj 13 procent. Zieloni dotarli do 18 procent osób najemnych i pracujących na własny rachunek, ale tylko do pięciu procent emerytów.

Ponadto SPÖ była w niedzielę najsilniejszą partią ze wszystkich grup edukacyjnych. Praktykanci – 44 procent niebieskich w 2015 roku – tym razem 49 procent głosowało na czerwono. SPÖ wyprzedził również naukowców na 33. pozycji, za Zielonymi z 25%. Wśród absolwentów szkół średnich ÖVP (24 procent) zajął drugie miejsce za SPÖ (37 procent).

Motyw Neppa i „najmniejszego zła” dla wyborców FPÖ

FPÖ wybrała ponad jedną piątą (22 procent) ze względu na swojego najlepszego kandydata Dominika Neppa. Dla 19 procent wyborców Freedom były to wybory „najmniej złego”. Dopiero wtedy pojawia się wolny podstawowy problem „polityki imigracyjnej” (17 procent).

© APA

Zieloni przenieśli się z powodu „polityki środowiskowej”

Motywem przewodnim Zielonej „polityki środowiskowej” był motyw przewodni 44 proc. Ich wyborców. Dalej są przyczyny „programu wyborczego” (20 proc.) I polityki transportowej (13 proc.).

ÖVP i NEOS przekonani swoim programem wyborczym

Dla 29 procent wyborców ÖVP i 43 procent wyborców NEOS głównym powodem był odpowiedni program wyborczy. Zespół HC Strache zagłosował 59 procent ze względu na swojego najlepszego kandydata o tym samym nazwisku.

Dlaczego nie wybrano? SPÖ z powodu Rendi-Wagnera

W przypadku reprezentatywnego badania 2 000 osób zostało przesłuchanych telefonicznie lub online. Ankieterzy pytali nie tylko o motywy głosowania, ale także te, które nie pozwalają na głosowanie. W tym celu przeprowadzono ankietę wśród wyborców, którzy głosowali na inną partię w wyborach do rady miejskiej Wiednia w 2020 r. Niż w wyborach do Rady Narodowej w Wiedniu w 2019 r. W związku z tym SPÖ nie zostało wybrane przez 7 procent wyborców NR z powodu przywódczyni partii federalnej Pamelę Rendi-Wagner. 12 procent nie zagłosowało za SPÖ, by wzmocnić Zielonych.

FPÖ straciła wyborców z powodu skandali, Grün z powodu Hebein

Ich byli wyborcy zdecydowali się przeciwstawić FPÖ z powodu „skandali FPÖ” (19%) lub poprzeć Heinza-Christiana Strache’a (17%). Przecież 12 procent wyborców Zielonych w wyborach do Rady Narodowej tym razem nie zagłosowało na Zielonych z powodu czołowej kandydatki Birgit Hebein. Nawet w przypadku byłych wyborców ÖVP i NEOS, czołowi kandydaci Gernot Blümel (21 procent) i Christoph Wiederkehr (17 procent) zdecydowali się nie głosować na tę partię w tym roku. Niewierni pozostali w domach głównie z powodu niezadowolenia z polityki (38 proc.) Oraz „ze względów zdrowotnych” (24 proc.).